Akcja "Sprzątanie Świata 2015"

24 września 2014r. dzieci ze świetlicy wraz z wychowawczyniami brały udział w Akcji Sprzątania Świata. Celem akcji "Sprzątanie Świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.
Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych, czy nawet zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.  Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.